БАЙКІН ФЕДІР ФЕДОРОВИЧ

Байкін Федір Федорович

(20.09.1913, м. Бузулук, Оренбурзької обл. – 2005, м. Київ).

У 1940 році закінчив Оренбурзький педагогічний інститут. Протя-гом 1946 – 1949 років навчався в аспірантурі по кафедрі діалектичного та історичного матеріалізму Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1950 році захистив кандидатську дисертацію. У Київському університеті працював з 1949 року старшим викладачем кафедри діалектичного та історичного матеріалізму.

З 1963 по 1988 рік працював  доцентом кафедри філософії гуманітарних наук.

Викладав нормативні курси:  «Історичний матеріалізм», «Діалектичний матеріалізм», спецкурси з проблем побуту в історичному матеріалізмі.

Головні напрямки наукових досліджень: історія філософії, філософські проблеми розвитку невиробничої сфери життєдіяльності людини і суспільства.

Основні наукові праці. Автор понад 50 наукових і навчально-методичних публікацій, основними з яких є: Побут і розвиток особи. – К.: «Знання», 1969; Методологічні проблеми дослідження побуту та його вплив на духовний розвиток особистості. – К., 1980.

Учасник бойових дій, нагороджений медаллю «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 рр.».

Головна Історія БАЙКІН ФЕДІР ФЕДОРОВИЧ