БОЙЧЕНКО ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ

Бойченко Іван Васильович

(02.08.1948, с. Острів, Пустомитівського р-ну, Львівської обл. – 24.10.2007, м. Київ).

Доктор філософських наук, професор.

У 1971 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1979 році захистив кандидатську, а в 1990 році – докторську дисертацію.

З 1971 по 2001 рік працював провідним, старшим науковим співробітником, завідувачем відділу Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України.

У 1999-2007 роках працював професором кафедри філософії гуманітарних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Виконував обов’язки заступника завідувача кафедри. Був членом спеціалізованих вчених рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

Викладав нормативні та спеціальні курси: «Філософія», «Філософія історії», «Міфологія та релігія як типи світогляду».

Головні напрями наукових досліджень: філософія як світогляд і методологія, філософія політики, філософія історії, соціальна філософія, історія філософії, філософія релігії. Один із засновників напрямку філософсько-історичних досліджень в сучасній Україні. Розробив оригінальну концепцію монадологічного розуміння історії.

Основні наукові праці. Автор понад 300 праць, серед яких 26 монографій і словників та понад 20 підручників і навчальних посібників, основними з яких є наступні: Суспільні закони та їх дія. – К., 1995; Людина в сфері гуманітарного пізнання. – К., 1998 (у співавт.); Цивілізація та історія.– К., 1999; Філософія історії: Підруч.– К.,2000; Філософія: Навчальний посібник. – К., 1997, 2000, 2003 (у співавт.); Філософія: Підручник. – К., 2001, 2002 (у співавт.); Філософія політики (у 6-ти томах). – К., 2003 (у співавт.); Цивілізація: структура та динаміка.– К., 2003.

Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» (1996 р.), премією ім. Т. Г. Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2001 р.).

Головна Історія БОЙЧЕНКО ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ