ГОНЧАРЕНКО МИХАЙЛО ПОЛІКАРПОВИЧ

Гончаренко Михайло Полікарпович

(22.11.1922, с. Панянка, Миропільського р-ну, Сумської обл. – 2000, м. Київ).

Кандидат філософських наук, професор.

У 1951 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, а в 1954 році – аспірантуру. У 1955 році захистив кандидатську дисертацію.

З 1961 по 1979 рік працював доцентом кафедри філософії гуманітарних наук. У 1979 – 1987 роках працював професором, завідувачем кафедри соціології філософського факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Викладав нормативні та спеціальні курси: «Діалектичний та історичний матеріалізм», «Основи марксистко-ленінської етики», «Методика та етика соціальних досліджень», «Методологія, методика і техніка конкретно-соціологічних досліджень», «Соціальне планування та прогнозування», «Методологічні проблеми дослідження вільного часу».

Головні напрями наукових досліджень: соціальна філософія, методологія та методика соціологічних досліджень.

Основні наукові праці. Автор понад 80 наукових і навчально-методичних публікацій, основними з яких є наступні: Программирование конкретно-социологического исследования – К., 1977; Методика и техника конкретно-социологического исследования. – К., 1968 (у спів-авт.); Методические проблемы конкретно-социологических исследований // Методические проблемы обществознания – К., 1980; Методика социологического исследования лекционной пропаганды (у спів-авт.), – К., 1983.

Брав активну участь у бойових діях Великої Вітчизняної війни. Під час війни служив штурманом швидкісних бомбардувальників (Ленінградський, Волховський, Перший Український фронти). Нагороджений бойовими й трудовими орденами та медалями. У 1996 році отримав звання «Заслужений працівник народної освіти України».

Головна Історія ГОНЧАРЕНКО МИХАЙЛО ПОЛІКАРПОВИЧ