ГОНЧАРЕНКО НАТАЛІЯ МИКИТІВНА

Гончаренко Наталія Микитівна

(16.01.1932, м. Сквира, Київської обл.).

У 1954 році закінчила філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1968 році захистила кандидатську дисертацію.

З 1956 року  працювала лаборантом, асистентом кафедри діалектичного і історичного матеріалізму, а з 1964 року - старшим викладачем, доцентом кафедри філософії природничих наук. У 1987 – 1996 роках працювала доцентом кафедри філософії гуманітарних наук Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Викладала нормативний курс: «Філософія».

Головні напрями наукових досліджень: соціальна філософія, філософія та методологія науки, філософська антропологія.

Основні наукові праці: Еволюційний метод і діалектика (співвідношення методів конкретних наук і діалектики). – К., 1975; Интегративная функция современного научного знания. – К.: Высшая школа, 1984 (у співавт.); Проблемы методологии в современном теоретическом естествознании. – К.: Высшая школа, 1987 (у співавт.); Единство методологической и мировоззренческой функций материалистической диалектики в современном теоретическом естествознании. – К.: ИНИОН, 1987 (у співавт.); Актуальные вопросы марксистско-ленинской теории. – К., 1989 (у співавт.); Філософія: Навч. посіб. –К.: Вікар, 1997 (у співавт.); Філософія: Курс лекцій. –К.: Вікар, 2000,2001, 2003 (у співавт.); Світове товариство та система глобального управління. – К.: Політехніка, 2001; Глобалізація системи управління в умовах формування єдиної планетарної цивілізації. // Сучасна українська політика, Політика і політологи про неї. – К., 2002.

Відзначена нагородою «Відмінник освіти вищої школи ЧСР» (Прага,1985р.).

Головна Історія ГОНЧАРЕНКО НАТАЛІЯ МИКИТІВНА