МАРТИНЕНКО ТЕРЕНТІЙ КИРИЛОВИЧ

Мартиненко Терентій Кирилович

(10.05.1915, с. Шестаково, Катеринопольського р-ну, Черкаської обл. – 1985, м. Київ).

У 1940 році закінчив біологічний факультет Київського державно-го університету ім. Т.Г. Шевченка.

З 1940 по 1954 рік проходив військову службу в збройних силах СРСР, пройшов шлях від рядового до підполковника.

У 1955 році захистив дисертацію й отримав науковий ступінь кандидата філософських наук.

З 1955 року працював у Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка на посадах: асистента, старшого викладача, доцента, старшого наукового співробітника кафедри філософії природничих факультетів. З 1978 року доцентом кафедри філософії  гуманітарних наук.

Викладав нормативні курси: «Історичний матеріалізм», «Діалектичний матеріалізм».

Головні напрями наукових досліджень: філософські питання біології, філософія та методологія науки.

Основні наукові праці: Некоторые вопросы биологии. – К.: Знание, 1958; Наука и культура. – К., Изд-во КГУ, 1969; О творческом сотрудничестве философов и естествоиспытателей // Коммунист Украины. – 1963; Некоторые вопросы генетики в связи с новыми достижениями биологической науки // Коммунист Украины. -  1967.

Брав активну участь у бойових діях Великої Вітчизняної війни, нагороджений бойовими й трудовими орденами та медалями. Інвалід Великої Вітчизняної війни.

Головна Історія МАРТИНЕНКО ТЕРЕНТІЙ КИРИЛОВИЧ