МОЛЧАНОВ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ

Молчанов Іван Миколайович

(05.08.1941, с. Сергіївка, Саратського р-ну, Одеської обл.).

У 1969 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

З 1969 по 1976 рік працював молодшим науковим співробітником відділу діалектичного матеріалізму, завідуючим відділу редакції журналу «Філософська думка» Інституту філософії АН УРСР.

У 1977 році захистив кандидатську дисертацію.

1976 – 1992 роки – старший викладач, декан відділу партійних, радянських і комсомольських працівників, доцент, завідувач кафедри філософії Вищої партійної школи ЦК КП України.

З 1992 по 1997 рік працював доцентом кафедри галузевої соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а з 1997 по 2006 рік – доцент кафедри філософії гуманітарних наук.

Викладав нормативні та спеціальні курси:  «Філософська антропологія», «Філософсько-світоглядні та методологічні проблеми антропосоціогенезу».

Головні напрями наукових досліджень: філософська антропологія, соціальна філософія.

Основні наукові праці: Філософсько-соціологічні проблеми сучасної науково-технічної революції. – К.: Наукова думка, 1976 (у спів-авт.); Человек и мир человека. – К.: Наукова думка, 1977 (в соавт.); Man and Man’s Word. – К.: Наукова думка, 1984 (у співавт.); Философия: Изучение вузовского курса на основе альтернативной программы. – К.: УМК ВО, 1990 (в соавт.); Философия: Учеб. пособие для студ. вузов. – К.: Фіта, 1994 (в соавт.); Людина у сфері гуманітарного пізнання. – К.: Укр. Центр дух. культури, 1998 (у співавт.); Філософія: Навч. посіб. – К.: Вікар, 2003 (у співавт.).

Нагороджений медалями: «За освоение целинных земель», «В пам’ять 1500-ліття Києва».

Головна Історія МОЛЧАНОВ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ