НІКОЛАЄНКО ЛЕОНІД ГРИГОРОВИЧ

Ніколаєнко Леонід Григорович

(10.07.1944, м. Димитрів, Красноармійського р-ну, Донецької обл.).

У 1974 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1979 році закінчив аспірантуру філософського факультету та захистив кандидатську дисертацію.

У Київському державному університету ім. Т.Г. Шевченка працює з 1974 року: старшим лаборантом, асистентом, доцентом кафедри філософії гуманітарних наук.

На даний час працює доцентом кафедри галузевої соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Викладає нормативні та спеціальні курси: «Філософія», «Діалектичний матеріалізм», «Соціологія культури».

Головні напрями наукових досліджень: соціальна філософія, соціологія культури, соціологія емоцій.

Основні наукові праці: Социальный опыт как проблема гносеологического исследования // Проблемы философии. – К., 1978; Методичні питання визначення показників у соціології культури // Проблеми соціології. – К., 1995; Сутність інтерпретаційних процедур // Вісник Київського університету. Серія: Соціологія. Педагогіка. Психологія. – К.: Вища школа, 1995; Статті: «Віра», «Досвід соціальний», «Культура масова», «Культурний конфлікт», «Мода», «Соціальна міфологія», «Соціальна революція», «Соціальний контроль», «Соціальний показ-ник», «Соціологія вільного часу», «Соціологія культури», «Субкультура» // Короткий енциклопедичний словник. Соціологія. – К.: Українсь-кий центр духовної культури, 1998; Гримаси сучасної сміхотерапії (культура сміху в соціологічному вимірі) // Соціологічні технології. – Київ-Запоріжжя-Одеса, 2000; Анекдотичні образи: технології виявлення скритих смислів // Соціологічні технології. – Київ-Запоріжжя-Одеса, 2002.

Головна Історія НІКОЛАЄНКО ЛЕОНІД ГРИГОРОВИЧ