РЕШЕТНИК СЕРГІЙ ФЕДОРОВИЧ

Решетник Сергій Федорович

(22.04.1924, с. Білоцерківка, Велико-Багачанського р-ну, Полтавської обл. – 1985, м. Київ).

Доцент.

У 1950 році закінчив філософський факультет, а в 1951 році – курси викладачів суспільних наук Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

У 1951-1963 роки працював асистентом, старшим викладачем кафедри діалектичного й історичного матеріалізму. З 1963 по 1985 рік працював старшим викладачем, доцентом кафедри філософії гуманітарних факультетів (наук) Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Викладав нормативні та спеціальні курси: «Історичний матеріалізм», «Ленінізм і наукове питання».

Головні напрями наукових досліджень: історія філософії, соціальна філософія.

Основні наукові праці: Стаття «Гегемония пролетариата» // Украинская Советская Энциклопедия. – Т. 3. – 1961; «Містика»; «Містифікація»; «Народність» //  Українська Радянська Енциклопедія. – Т. 9. – 1963; «Національність» // Українська Радянська Енциклопедія. – Т. 10. – 1964; Про поняття «соціальноетнічні форми спільності людей» // Вісник Київського державного університету: Серія Філософія. – К., 1973; Про закономірності становлення і розвитку радянського народу як нової історичної спільності людей // Проблеми філософії. – К., 1976.

Брав активну участь у бойових діях Великої Вітчизняної війни (у 1942– 1944 роках був бійцем партизанського загону). Нагороджений бойовими й трудовими орденами та медалями. Інвалід Великої Вітчи-зняної війни.

Головна Історія РЕШЕТНИК СЕРГІЙ ФЕДОРОВИЧ