ЧЕРНОВОЛЕНКО ВІЛЕН ПИЛИПОВИЧ

Черноволенко Вілен Пилипович

(26.01.1929, м. Монастирище, Вінницької обл. (тепер Черкаської)

У 1952 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, а в 1955 році – аспірантуру по кафедрі діалектичного й історичного матеріалізму.

У 1967 році захистив кандидатську дисертацію.

З 1956 по 1959 рік працював старшим викладачем кафедри філософії Донецького індустріального інституту. У 1959-1962 роках - молодший науковий співробітник Інституту філософії АН УРСР. З 1962 по 1969 рік - старший викладач кафедри діалектичного й історичного матеріалізму, доцент кафедри філософії гуманітарних наук Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 1968-1969 році виконував обов’язки заступника декана філософського факультету з виховної роботи.

З 1969 року працював завідувачем відділу методології, методики і техніки конкретних соціальних досліджень Інституту філософії АН УРСР; провідним науковим співробітником Інституту соціології НАН України.

Викладав нормативні та спеціальні курси: «Вступ до філософії», «Діалектичний матеріалізм», «Теорія пізнання».

Головні напрями наукових досліджень: історія філософії, соціальна філософія, філософія й методологія науки.

Основні наукові праці: Статті «Мировоззрение», «Мир», «Природа», «Рассел», «Долг», «Покой» // Украинская Советская Энциклопедия. - К., 1962 – 1963;  Логика и методология науки. – К., 1964 (в соавт.); Логика научного исследования. – М., 1965 (в соавт.).

Головна Історія ЧЕРНОВОЛЕНКО ВІЛЕН ПИЛИПОВИЧ