ШОВКОПЛЯС ВІКТОР ОПАНАСОВИЧ

Шовкопляс Віктор Опанасович

(20.01. 1922, с. Лавочки, Лубенського р-ну, Полтавської обл. – 1993, м. Київ).

У 1952 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, а в 1964 році – аспірантуру.

У 1965 році захистив кандидатську дисертацію.

З 1952 по 1956 рік працював лектором в Музеї В.І. Леніна. У 1956 – 1960 роках – редактор газети «Метробудівець». З 1959 по 1964 рік працював викладачем кафедри діалектичного й історичного матеріалізму  Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, науковим співробітником Інституту філософії АН УРСР. У 1964 – 1985 роках – старший викладач, доцент кафедри філософії Київського автомобільно-дорожного інституту.

З 1985 по 1989 рік працював доцентом кафедри філософії гуманітарних наук Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.

Викладав нормативний курс: «Діалектичний матеріалізм».

Головні напрями наукових досліджень: філософські проблеми соціального управління і прогнозування, філософія науки і техніки, теорія пізнання.

Основні наукові праці: Пізнання дійсності методами кібернетики. – К., 1963; Пізнання дійсності методами кібернетики. – К., 1963; Гносеологічна природа категорій кібернетики. – К., 1965; Інформаційна природа мислення // Філософські проблеми природознавства. – К., 1964; Взаємодія природничих і соціальних знань у становленні наукової соціології // Проблеми філософії. – 1981. - №55.

Брав активну участь у бойових діях Великої Вітчизняної війни. Нагороджений бойовими й трудовими орденами та медалями. Інвалід Великої Вітчизняної війни.

Головна Історія ШОВКОПЛЯС ВІКТОР ОПАНАСОВИЧ