Кафедра філософії гуманітарних наук

ГУБЕРСЬКИЙ ЛЕОНІД ВАСИЛЬОВИЧ

e-mail Друк PDF

ГУБЕРСЬКИЙ ЛЕОНІД ВАСИЛЬОВИЧ

(04.10.1941, м. Миргород Полтавської обл.).
0000-0002-4391-4385

Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Герой України,

доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук України, академік Національної академії педагогічних наук України, Заслужений працівник освіти України, Надзвичайний і Повноважний Посол.

У 1958 р. закінчив Миргородську середню школу №3, у 1961 р. - Миргородський керамічний технікум. Працював інженером цукрового комбінату у Харківській області. У 1961-1964 pp. служив у Збройних Силах СРСР. У 1969 р. закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка; навчався в аспірантурі, захистив кандидатську дисертацію (1975 p.), докторську дисертацію (1992 p.). З 1973 р. працює у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором, завідувачем кафедри, заступником декана філософського факультету. У 1976-1978 pp. працював радником Центрального університету Республіки Куба. У 1982-88 pp. - проректор з міжнародних зв'язків Київського державного університету імені Тараса Шевченка, з 1988 р. до 1994 р. - проректор з навчальної роботи, з 1994 р. до 2006 р. - проректор-директор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з 2006 р. до 05.05.2008 р. - директор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З 06.05.2008 р. до 27.10.2008 р. – в.о. ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з 28.10.2008 р. – призначений ректором як обраний загальними зборами трудового колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 1995 р. Губерського Л.В. обрано членом-кореспондентом Академії педагогічних наук України, у 1997 р. - членом-кореспондентом Національної академії наук України, у 2003 р. - академіком Національної академії наук України, у 2010 р. – академіком Національної академії педагогічних наук України.

Губерський Л.В. - відомий український філософ, фахівець із філософських питань міжнародних відносин, філософії політики та соціальної філософії, один із провідних учених та організаторів науки й освіти в Україні.

Він автор понад 250 наукових публікацій, у тому числі 50 особистих та колективних монографій, підручників та навчальних посібників, зокрема, "Людина в сфері гуманітарного пізнання", "Духовне оновлення суспільства", "Матеріальне і духовне", "Культура. Ідеологія. Особистість", "Філософія", "Політологія", "Людина і світ", "Філософія політики" (у 6-ти томах), "Українська дипломатична енциклопедія" (у 2-х томах) та ін. Під його керівництвом захищено 8 докторських та 16 кандидатських дисертацій з проблем філософії.

Губерський Л.В. є відповідальним редактором періодичного видання «Вісник Київського національного університету. Серія "Міжнародні відносини"», головним редактором збірника наукових праць «Актуальні проблеми міжнародних відносин», членом редакційних колегій журналів «Філософська думка», «Політика і час», «Пам'ять століть», «Трибуна», наукових збірників «Український часопис міжнародного права», «Проблеми філософії» та ін.

Губерський Л.В. є членом: громадської Гуманітарної Ради при Президентові України, громадської Гуманітарної Ради в галузі освіти при Київській міській державній адміністрації, Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки України, Комітету з Державної премії України в галузі освіти України, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, віце-президентом Товариства "Знання" України, членом Президії НАН України, членом колегії Міністерства освіти і науки України, Президентом Спілки ректорів ВНЗ України, членом Президії Української Ради Миру.

Губерський Л.В. - лауреат премії ім. Д.І.Чижевського Національної академії наук України. Почесний доктор Благоєвградського університету (Болгарія).

Нагороджений Орденом Князя Ярослава Мудрого V та IV ступеня, має державні нагороди Болгарії, Грузії, Італії, Португалії.

Почесний громадянин м. Миргород.


 

Гості on-line

На даний момент 9 гостей на сайті
Головна Викладачі ГУБЕРСЬКИЙ ЛЕОНІД ВАСИЛЬОВИЧ