ГОНЧАРЕНКО МАРИНА МИХАЙЛІВНА

ГОНЧАРЕНКО МАРИНА МИХАЙЛІВНА

(1961 р. смт. Митрофанівка).
0000-0002-6719-1919

Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1995 р.). Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Екологічна криза як чинник трансформації соціоприродної системи (соціально-філософський аналіз)» (2005 р.). 2007-2016 рр. – асистент кафедри філософії гуманітарних наук. З 2016 р. по теперішній час – доцент кафедри філософії гуманітарних наук філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Головні напрями наукових досліджень:

•соціальна філософія;

•філософія культури;

•філософія екології;

•історія філософії.

Читає курси:

•Філософія

Авторка 32 наукових та навчально-методичних праць, серед яких: 3 навчальні посібники (у співавторстві), 16 статей у вітчизняних фахових журналах, 1 стаття у виданні, включеному до наукометричних, реферативних міжнародних баз даних Web of Science, Scopus.

Вибрані наукові праці:

Філософія: навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів [кол. авторів; кер. автор. кол. А.О. Приятельчук] (2021). К.: Вадекс, 566 с.

Філософія: хрестоматія (від витоків до сьогодення): навч. посібник /за ред. акад. НАН України Л. В. Губерського.  – К.: Знання, 2009. – 621 с.

Гончаренко М.М. Коеволюційний принцип у визначенні соціоприродних суперечностей // «Гілея: науковий вісник»: Збірник наукових праць. – К., 2014. Випуск 87 (№8) –  С. 197-200.

Гончаренко М., Грабовська І.,Сєрова Ю., Талько Т., Кахамлюк С. Political Ideas Presented by Leaders of the  ”New Generation” Charismatic Movement Regarding the Formation of Postsecular Trends in Ukraine: WISDOM, 17(1), 2021.  Р. 96-110.

Аташкаде Р., Гончаренко М., Сєрова Ю. Сутність та особливості структурних елементів соціальної міфології в сучасному суспільстві // Політологічний вісник. Зб-к наук. праць. – К.:ВАДЕКС, 2021. – Вип. 86. – С. 59 – 71.

Головна Викладачі ГОНЧАРЕНКО МАРИНА МИХАЙЛІВНА