Кафедра філософії гуманітарних наук

ПРИЯТЕЛЬЧУК АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ

e-mail Друк PDF

ПРИЯТЕЛЬЧУК АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ

(23.08.1947, с. Крушинівка Бершадського р-ну Вінницької обл., - 22.03.2021, м. Київ).

Завідувач кафедри, кандидат філософських наук, професор.

Народився 23 серпня 1947 року в селі Крушинівка, Бершадського району, Вінницької області в сім’ї вчителів, Приятельчука Олексія Сільвестровича та Приятельчук Олени Степанівни. У 1962 році закінчив Крушинівську восьмирічну школу, в 1965 році – Красносільську середню школу. Після закінчення школи рік працював у рідному колгоспі.

1966 році вступив на механіко-математичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. У вересні 1968 року, відчувши потяг до філософської науки, перевівся на філософський факультет Університету, який закінчив у 1972 році. Отримав вищу освіту за спеціальністю «філософ, викладач філософських дисциплін і суспільствознавства».

У 1975 році закінчив аспірантуру та в 1982 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Розвиток матеріалістичної традиції у вітчизняному природознавстві у другій половині ХІХ – початку ХХ століття».

З 1974 року по 1976 рік Анатолій Олексійович Приятельчук працював заступником Голови профкому об’єднаної профспілки Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

З березня 1976 року – асистент, а з 1984 року – доцент кафедри філософії гуманітарних факультетів.

28 травня 1986 року отримав вчене звання доцента, 25 січня 2013 року – вчене звання професора кафедри філософії гуманітарних наук.

З 30 червня 2007 року працював завідувачем кафедри філософії гуманітарних наук філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Викладав нормативні курси: «Філософія» для студентів гуманітарних факультетів, «Філософія науки та інновацій» для аспірантів і здобувачів гуманітарних спеціальностей. Започаткував і викладав спеціальні курси «Актуальні проблеми сучасної філософії», «Філософія бізнесу» для магістрів гуманітарних факультетів, «Людина і світ» для учнів Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під науковим керівництвом Анатолія Олексійовича Приятельчука захищено 11 кандидатів філософських наук.

Проводив плідну наукову діяльність у таких галузях, як: історія філософії, соціальна філософія, філософія бізнесу, філософія права, філософія освіти тощо. Особливу увагу Анатолій Олексійович приділяв сутнісним вимірам та проблемам філософії бізнесу, феномену економічної свідомості, поняттям «власність», «капітал» та «багатство». Він розробив оригінальний авторський навчальний курс «Філософія бізнесу», в якому проводив детальний аналіз бізнес-процесів крізь призму філософської рефлексії.

Анатолій Олексійович Приятельчук є автором і співавтором понад 100 наукових і навчально-методичних праць, основними з яких є:

Філософія: Навчальний посібник / За ред. І.Ф. Надольного /. – К: Вікар, 1997, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2010 (у співавт.);

Людина і світ: Підручник /За ред. Л.В. Губерського, А.О. Приятельчука/. – К., 1999 (у співавт);

Людина і світ. Підручник / За ред. Л.В. Губерського/. – К. Знання, 2007 (у співавт);

Філософія: хрестоматія (від витоків до сьогодення): Навчальний посібник / За ред. акад. НАН України Л.В. Губерського/. – К.: Знання, 2009, 2012 (керівник авторського колективу);

Філософія: Підручник для студ. вищ. навч. закл. / Голова авт. кол. акад. НАН України Л.В. Губерський/. – Х.: «Фоліо», 2013, 2018 (у співавт.);

Нариси із сучасної філософії: Навчальний посібник для магістрів та здобувачів ступеня доктора філософії / За ред. академіка НАН України Л.В. Губерського/. – К.: «ВАДЕКС», 2016 (у співавт.);

Філософія: Навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів. – К.: «ВАДЕКС», 2021 (керівник авторського колективу).

Професор А.О. Приятельчук був удостоєний державних нагород та почесних відзнак. Йому присвоєно почесне звання України «Заслужений працівник освіти України» (2017), нагороджений нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України» (2002 р.) та Почесною грамотою Київського міського голови (2004 р.).

 

Гості on-line

На даний момент 2 гостей на сайті
Головна Викладачі ПРИЯТЕЛЬЧУК АНАТОЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ