БОСЕНКО ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ

Босенко Валерій Олексійович

(01.01.1927, м. Маріуполь, Донецької обл. – 19.03.2007, м. Київ).

Доктор філософських наук, професор.

У 1951 році закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1952 – 1962 роках працював доцентом кафедри діалектичного та історичного матеріалізму. З 1963 по 1993 рік працював доцентом, професором  кафедри філософії гуманітарних наук.

У 1956 році захистив кандидатську, а в 1968 році – докторську дисертацію.

Викладав нормативні та спеціальні курси: «Діалектичний матеріалізм», «Єдність діалектики, логіки і теорії пізнання», «Діалектичний метод та актуальні питання природи людської свідомості», «Діалектико-матеріалістична теорія розвитку», «Діалектика і розвиток сучасної науки», «Діалектико-матеріалістичне розуміння сутності людини як теоретична основа формування особистості», «Безпосередня практика діалектики», «Сутність людини».

Головні напрямки наукових досліджень: історія філософії, діалектика як вчення про розвиток.

Основні наукові праці: Диалектика как теория развития: монография. – К., 1966; До питання про діалектику взаємовідношення «вибуху» і «стрибка» в процесі руху: монографія. – К., 1961; О диалектическом понятии относительности // Диалектический материализм – философская основа современной науки. – К., 1962; Проблемы гносеологии в содержании понятия материи // Диалектика и логика научного познания. – М.: «Наука», 1970.

Головна Історія БОСЕНКО ВАЛЕРІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ